A Heti Válasz főszerkesztője bírálja a Szijjártó-diplomáciát
A diplomáciában érdemes lenne takarékoskodni a jelzőkkel, mert ha fokozhatatlanná válnak, tetteket követelnek maguk helyett – figyelmeztet véleménycikkében a Heti Válasz főszerkesztője.
A diplomáciában érdemes lenne takarékoskodni a jelzőkkel, mert ha fokozhatatlanná válnak, tetteket követelnek maguk helyett – figyelmeztet véleménycikkében a Heti Válasz főszerkesztője.
A horvát külügyminiszter azt nyilatkozta, hogy a terepen teljes a magyar-horvát együttműködés, a kormány csak a magyar közönség miatt használ olyan hangnemet, amilyet használ.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter utasítására Magyarország zágrábi nagykövete tiltakozó jegyzéket adott át a horvát külügyminisztériumban – közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium kedden.
Zoran Milanovic szerint Magyarország egy éven át úgy engedte át a menekülteket az országon, hogy a többségüket nem vette nyilvántartásba. Ez homlokegyenest ellentmond a magyar kormányzati kommunikációnak, amelynek egyik fő eleme, hogy betartják a menekültekre vonatkozó nemzetközi szabályokat. Szijjártó válaszában a horvát miniszterelnök "veretes hazugságairól" beszélt.
Változatlanul másként képzeli el a menekültválság megoldását a négy visegrádi ország, illetve az Európai Unió nyugati tagállamai.
Péntektől vasárnapig óriási tömeg, 19 ezer menekült érkezett Magyarországra. A többség regisztráció után tovább is áll Ausztria felé, a gyékényesi vasútállomás lett a továbbvándorlók központja. A menekültválság legsúlyosabb helyzetei most tőlünk délre, Horvátországban és Szlovéniában adódnak, vasárnap éjjel például 300 menekült zárta le a Zágrábot Ljubljanával összekötő autópályán lévő határátkelőt. Horvátországgal és Romániával egyre intenzívebb a szájkarate, Szijjártó Péter két nagykövetet is behívatott mára. A parlamentben kétharmados támogatást igénylő törvénymódosításokról szavaznak hétfőn. A menekültválság hírei percről percre.
Horvátország felől több ezren lépték át a határt az elmúlt órákban. Vasárnap reggel kétezer menekültet hozott a különvonat Hegyeshalomra, ők rendőri felvezetéssel, gyalog keltek át a kishatáron Ausztriába. A román külügyminiszter autistának nevezte a magyar kormány intézkedéseit, Szijjártó hétfőre bekérette a nagykövetet. A magyar és a szerb belügyminiszter délelőtt megnyitotta a Horgos-röszkei nagyhatárt, az osztrákok viszont lezárták Hegyeshalmot, rengetegen várakoznak így is Nickelsdorfban. A horvátok bevethetik a "C-tervet". A migránsválság hírei percről percre.
Hétfőre várják a román diplomatát a KKM-be. Szijjártó Péter ismét kemény szavakkal illette a román miniszterelnököt, amiért külügyminisztere "autistának és elfogadhatatlannak" nevezte a magyar kormány határzárát. A külgazdasági és külügyminiszter hétfőre már a görög nagykövetet is bekérette. Bukarest inkább nem kommentálná Szijjártó újabb "provokációját".
Szijjártó Péter számonkérte a horvát kormányt, hogy miért hozzák Magyarországra a menekülteket. Egy állítólagos belügyminiszteri megállapodásra hivatkoznak, de a külügyminiszter szerint ilyen nincs. Tiltakozó jegyzéket adunk át Horvátországnak.